خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Škodovka představí elektrický koncept s autonomním řízením • Tech / inStory.cz
 

Škodovka představí elektrický koncept s autonomním řízením

Vision E bude průkopníkem Škody v novém digitálním věku automobilů
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
29. srpna 2017 21:26 / Škoda
  1   0
Škoda představí na zářiovém autosalonu IAA svou studii automobilu s názvem Vision E, který je prvním vozem mladoboleslavské automobilky s čistě elektrickým pohonem a autonomním řízením třetí úrovně. Po premiéře v Šangaji prošel koncept dalším designovým vývojem a bude se tedy rozhodně na co těšit.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nový průkopnický vzhled studie Vision E je prezentací nové designové linie pro třídu elektromobilů značky Škoda. Nápadným rysem jsou například proti sobě se otevírající dveře a čtyři otočná sedadla. Také si nelze nevšimnout absence zpětných zrcátek, jejichž funkci převzaly integrované kamery a monitor. Elektromobil Vision E rovněž nemá B sloupky. V porovnání s vozem ze světové premiéry v Šangaji prošla zásadní změnou také příď vozu, která je nyní ještě výraznější.

Vision E znamená velký krok směrem k digitální budoucnosti, která ukazuje zcela novou úroveň konektivity. Vedle obrazovky v kokpitu a centrálního dotykového displeje, na němž mohou řidiči i spolujezdec ovládat všechny důležité funkce a služby, má každý pasažér k dispozici i vlastní monitor. Dotykem na něm lze ovládat řadu zábavních funkcí nebo třeba zobrazovat jízdní data vozu. V každých dveřích je integrována jedna schránka s Phoneboxem pro indukční nabíjení mobilních telefonů.

Studie však skrývá celou řadu dalších detailů. Například infotaiment reaguje na hlas nebo gestikulace a palubní kamery neustále sledují pozornost řidiče pomocí systému Eye Tracking. Systém Driver Alert varuje osobu za volantem v případě únavy, Heart Rate Monitor sleduje srdeční frekvenci a v případě zdravotních komplikací vůz samočinně zastaví. Samozřejmostí je pak internetové připojení o které se stará Wi-Fi-hotspot a LTE modulu.

S délkou 4668 milimetrů, šířkou 1924 milimetrů a výškou 1591 milimetrů je Vision E nepřehlédnutelný vůz. Díky rozvoru dlouhému 2851 milimetrů a krátkým převisům vpředu a vzadu, se mladoboleslavským konstruktérům podařilo vytvořit moderní, vkusný a komfortní interiér.

Pohon vozu má na starost dvojice elektromotorů s celkovým výkonem 225 kW (306 koní), které pohání všechna čtyři kola. Dojezd až 500 kilometrů na jedno nabití indukčně dobíjených akumulátorů a maximální rychlost 180 km/h jsou velmi slušné hodnoty. Díky systému Autopilot studie při jízdě po dálnici automaticky zrychluje, řídí, brzdí, a dokonce i zatáčí.

Elektrická Škoda Vision E bude mít svou evropskou premiéru na zářiovém autosalonu IAA ve Frankfurtu.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Solární závod: Podívejte se na nejpodivňější automobily poháněné sluncem
Klimatizace v autě a její servis
Automobilem roku 2018 se stala Škoda Karoq
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Zabíjení velryb měla ukončit mezinárodní smlouva. Jak to, že je některé země stále loví?

Dům a zahrada

Zkrášlete si svůj dům kreativními truhlíky. A nemusí zdobit jen okna

Bydlení

Pařeniště je levnější než skleník a zvládnete ho doma vyrobit i sami

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن