خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Očekávaná novinka: BMW i8 Roadster bude mít premiéru již letos v Los Angeles! • Tech / inStory.cz
 

Očekávaná novinka: BMW i8 Roadster bude mít premiéru již letos v Los Angeles!

Čekání je u konce. Po řadě technických problémů se konečně i8 Roadster dočká představení
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
10. srpna 2017 19:24 / Internet
  0   0
Po mnoha konstrukčních překážkách konečně inženýři z BMW připravili sportovní i8 ve verzi bez střechy na představení veřejnosti. Podle nejnovějších informací by měl být představen již letos v prosinci na autosalonu v Los Angeles.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Automobilka BMW již před časem nastínila nový roadster během prezentace pro investory. Společnost prezentovala vozidlo označené i8 Roadster, jehož výrobu plánuje zahájit během roku 2018.

BMW již v minulosti ukázala prototypy modelu i8 Roadster a tak lze předpokládat, jak bude produkční verze vypadat. Oproti konceptu můžeme očekávat řadu drobnějších změn, které se budou týkat zejména přední masky a zadní části vozu, kvůli maximálnímu přiblížení dnešnímu designu.

Důležitou změnou oproti klasickému i8 je samozřejmě absence střechy. Přestože se nejedná o kabriolet v pravém slova smyslu, není stále jasné, jakým způsobem se budou otevírat dveře.

Hnací ústrojí bude pravděpodobně stejné jako nyní, tedy 1,5 litrový přeplňovaný motor pohánějící zadní nápravu a dvojice elektromotorů na přední nápravě. Velká očekávání vzbuzuje novinka v podobě 10 kWh baterie, díky které by se mohl zvýšit výkon tohoto pohonného ústrojí až o 15 koní, na celkových 372 koní a 430 Nm točivého momentu.

i8 Roadster tak prozatím zůstává hybridním automobilem, ale spekuluje se o plně elektrické verzi, která by mohla přijít na svět v roce 2022. Novinka bude představena letos v prosinci na autosalonu v Los Angeles.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Objev, který hodně překvapil! Jak dlouho provází lidstvo rakovina?

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchou past na vosy a máte od nich celé léto pokoj

Cestování

Na co láká Turecko? Vítězí krásné pláže a příznivé ceny