خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Česká armáda dostala do výzbroje nová terénní monstra Tatra Force 8x8 • Tech / inStory.cz
 

Česká armáda dostala do výzbroje nová terénní monstra Tatra Force 8x8

Těžké armádní transportéry Tatra Force 8x8 převzala minulý měsíc česká armáda
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Vojenství 
08. srpna 2017 08:05 / Tatra trucks
  28   0
V druhé polovině července letošního roku si při slavnostním předání, převzala česká armáda čtyřicítku nových transportérů Tatra Force 8x8, které jsou určeny pro převoz těžkých minometů.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Novou armádní techniku si převzali vojáci v doprovodu ministra obrany Martina Stropnického ve vojenském centru ve Štěpánově v Olomouckém kraji. Tentokrát se jednalo o 41 nových transportérů Tatra Force 8x8.

„Vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci je důležitá podpora domácího obranného průmyslu. Výrobní schopnosti na vlastním území mají pro stát strategický význam, a to ať už v podobě vlastních státních podniků, nebo prověřených komerčních dodavatelů," uvedl Stropnický během předávacího aktu.

Vozy Tatra Force 8x8 jsou vybaveny čtyřdveřovou kabinou, aby mohly kromě nákladu, převážet také početnou posádku. V zadní části vozu je umístěna hydraulická rampa pro manipulaci s nákladem, který v tomto případě představuje minomet vzor 82 PRAM–L ráže 120 mm. Čtyřnápravový speciál bude těžkou zbraň spolu s municí převážet na zakryté korbě, minomet však může být tažen i na vleku za vozidlem.

Vysoký stupeň pancéřování nových armádních strojů, poskytuje posádce ochranu proti minám a balistickým střelám v souladu se standardy NATO úrovně Level 2a/b a možností navýšení na Level 3a/b. Pancéřování se přitom montuje přímo v Kopřivnici, stejně jako speciální sedadla, která posádku chrání před výbuchy zpod vozu. V kabině je také navíc umístěn speciální poklop, který umožňuje instalaci obranných zbraní.

Nové přírůstky české armády z celkového počtu 112 nákladních automobilů různých typů, které má Tatra letos pro armádu vyrobit, budou sloužit u 4. brigády v Žatci a 7. mechanizované brigády v Hranicích na Moravě. Česká armáda má k dnešnímu dni ve výzbroji přes 3 tisíce vozů Tatra v nejrůznějších verzích a modifikacích.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Objev, který hodně překvapil! Jak dlouho provází lidstvo rakovina?

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchou past na vosy a máte od nich celé léto pokoj

Cestování

Na co láká Turecko? Vítězí krásné pláže a příznivé ceny