خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nejobávanější zbraň světa je znovu ve výrobě! Na palubě může mít až několik stovek jaderných hlavic • Tech / inStory.cz
 

Nejobávanější zbraň světa je znovu ve výrobě! Na palubě může mít až několik stovek jaderných hlavic

Nová ponorka ruské armády bude větší, než dosud největší jaderná ponorka světa třídy Typhoon
 Vojenství 
06. srpna 2017 12:31 / Internet
  0   0
Rusko buduje novou jadernou ponorku pro arktické vody, která bude o celých 11 metrů delší než obr z dob studené války, ponorka třídy Typhoon. Přestože má být Belgorod využíván k výzkumným civilním i vojenským účelům, může mít až dvacet odpalovacích šachet, z nichž každá může vystřelit deset nukleárních balistických střel.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jaderná ponorka Belgorod, která je primárně určena pro výzkumné práce v arktických vodách, bude postavena na nedokončené platformě ponorky třídy Oscar–II, kterou Rusko vyrábělo v roce 1992 v přístavu Sverodvinsk. Tato platforma je velice podobné ponorce Kursk, která se tragicky potopila v roce 2000 na dno Barentsova moře.

Ponorka třídy Osakar–II na jejichž základech bude Belgorod postaven má mnohem širší trup než většina ponorek, protože rakety jsou v něm umístěny vedle sebe. Dostupné zdroje hovoří o tom, že ponorka této velikosti může být vybavena až 20 odpalovacími šachtami, z nich každá je schopna vystřelit deset nukleárních hlavic. Pokud se rakety odstraní, může v prostorech na boku vzniknout mnoho místa pro nejrůznější vybavení.

Belgorod může být vybaven například systémy pro hlubinné potápění a není vyloučeno, že uvnitř bude integrována další menší hlubinná ponorka, autonomní plavidla nebo námořní drony. Plavidlo má totiž primárně sloužit vojenským i civilním výzkumným účelům.

Délka ponorky třídy Oscar–II je 154 metrů. Podle dostupných informací byl tento trup u Belgorodu prodloužen asi o dvacet procent. To znamená že celková délka největší jaderné ponorky světa bude 184 metrů.

Ponorka Belgorod je poháněna dvojicí jaderných reaktorů a spekuluje se o tom, že jaderný reaktor může dostat také jedna z výzkumných mini ponorek, která by mohla součástí palubní výbavy.

Ponorka se bude účastnit také projektu, který má za cíl rozmístit síť podmořských komunikačních systémů pro sledování ponorů pod zmrzlou částí Antarktidy.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Objev, který hodně překvapil! Jak dlouho provází lidstvo rakovina?

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchou past na vosy a máte od nich celé léto pokoj

Cestování

Na co láká Turecko? Vítězí krásné pláže a příznivé ceny