خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Brno dostane nové trolejbusy, které umí jezdit i bez trolejí! • Tech / inStory.cz
 

Brno dostane nové trolejbusy, které umí jezdit i bez trolejí!

Nové trolejbusy mohou díky rezervním bateriím jezdit i v oblastech bez trolejí
 Auto-Moto 
13. září 2017 07:22 / Škoda Transportation
  0   0
Společnost Škoda Electric dodá městu Brno desítku moderních trolejbusů. Tamní dopravní podnik totiž uzavřel s plzeňským výrobcem smlouvu na dodávku trolejbusů typu Škoda 26Tr – ekologická dvanáctimetrová vozidla s bohatou výbavou.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Město Brno dostane deset nových trolejbusů, které budou mít pomocný bateriový pohon, takže je může dopravní podník využívat i v místech, kde není trolejová síť. Vozidla budou vybavena v klimatizací v prostoru pro cestující.

Trolejbusy disponují takzvanými poloautomatickými sběrači. To znamená, že ve chvíli, kdy vůz přechází z napájení z troleje na bateriový pohon, řidič stisknutím tlačítka na palubní desce stáhne sběrače, aniž musí přerušovat jízdu, vystupovat z vozu a sběrače stahovat ručně. Takovéto řešení se v posledních letech stalo velmi oblíbeným po celé Evropě, trakční baterie nahrazují dříve používané dieselové agregáty.

Škoda Electric dodá do moravské metropole všech deset nových vozidel během příštího roku. Aktuální zakázka naváže na zatím poslední dodávku z roku 2015, kdy plzeňská společnost Brnu předala 30 trolejbusů.

Brno je v České republice lídrem v trolejbusové dopravě. Má nejpočetnější vozový park, který čítá zhruba 150 trolejbusů. Škoda Electric dodávala trolejbusy do Brna již v letech 2007 až 2009, tehdy se jednalo o jiné nízkopodlažní kloubové trolejbusy typu Škoda 25 Tr.

Kromě Brna, Ostravy a Chomutova jezdí trolejbusy i v dalších deseti městech České republiky včetně Plzně, Zlína nebo Hradce Králové.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Největší díra v zemi, jakou kdy člověk vyhloubil. Hloubka je to opravdu impozantní

Dům a zahrada

Zázrak jménem fimo hmota: Oživí lžičky, skleničky i hrníčky

Cestování

Nejvíce druhů opic na světě, nejkrásnější pláž, nejvyšší tobogán. Objevte zemi plnou unikátů