Test starého Volva. Co vůz vydržel, je téměř neuvěřitelné

Toto Volvo 850 vyrobené v roce 1994 je stále v perfektní kondici
Loading...
 Auto-Moto 
27. října 2017 09:34 / Youtube
  8   0
Skupina nadšenců ze Švédska se rozhodla vyzkoušet pověst Volva o kterém se říká, že je jedním z nejbezpečnějších automobilů světa. Podle množství extrémních nárazů, které s ním jeho neohrožený řidič bez výztuh provedl, je vidět, že švédská ocel opravdu něco vydrží.

Automobilka Volvo si za dobu své existence vydobyla pověst výrobce nejbezpečnějších aut světa. O jejích produktech se však také tvrdí, že dokud mají kola, tak jezdí. Jednoduše řečeno jsou údajně nezničitelné.

Obě tato tvrzení se rozhodli vyzkoušet automobiloví nadšenci a zaměstnanci vrakoviště ve Švédsku, kteří vzali Volvo 850 s 2.5 litrovým motorem a provedli s ním sérii neuvěřitelných crashtestů.

Jak můžete vidět na videu, po prvních několika tvrdých nárazech, kdy druhé auto bylo doslova sešrotováno, Volvo neutrpělo téměř žádné škody. Nutno také poznamenat, že testovaný vůz Volvo 850 má najeto přes 473 tisíc kilometrů a byl vyroben před třiadvaceti lety.

Tento vůz byl pojízdný po takovém množství těžkých havárií, které by běžné auto zcela odepsaly. Každopádně jeho řidič musí mít velkou odvahu. Nebezpečné havárie prováděl bez speciálních výztuh uvnitř vozu, vybaven pouze helmou. Možná ale věděl, že mu v tomto starém Volvu jednoduše žádné nebezpečí nehrozí.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Elektrický automobil neboli elektromobil
Připravte své vozidlo na zimu pečlivě!
Vzduchem chlazený šestiválec Porsche dává neuvěřitelný výkon!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Tajemné hučení ze země má možná své vysvětlení

Dům a zahrada

Návody na nejkrásnější vánoční přání, která dokáže vyrobit kdokoliv

Bydlení

Boj s roztoči v peřinách je celoživotní dřina