خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Z fotografií elektrického závodního automobilu od Infinity se tají dech! • Tech / inStory.cz
 

Z fotografií elektrického závodního automobilu od Infinity se tají dech!

Retro speciál je vybaven ručně tepanými díly karoserie, pevnými nápravami s listovým odpružením a 120 kW elektrickým motorem.
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
20. srpna 2017 14:17 / Infinity
  0   0
Unikátní prototyp retro závodního speciálu ze čtyřicátých let, který je ovšem vylepšen technologiemi 21. století, představila automobilka Infinity na Pebble Beach Concours d’Elegance. Ladné křivky automobilu s názvem Prototype 9 jsou perfektně odvedenou designérskou prací.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nádherný automobil, který nápadně připomíná slavnou éru čtyřicátých let, kdy se závodními okruhy proháněly závodní speciály bez střechy, s tuhou nápravou, listovými pružinami a motorem před řidičem. Ani v tomto automobilu moderní technologie a materiály nehledejte, až na pohonnou jednotku, kterou je elektromotor.

Celý vůz představuje poctivou ruční práci řemeslníků Nissanu, jenž je mateřskou společností Infinity. Ti dbali na zachování původních výrobních procesů. Podle těch například vyrobili i celou karosérii ručním tepáním na ocelové konstrukci.

Jedná se o velice zajímavý automobil, který vás nezaujme svými výkony, ale dokáže vás vrátit v čase. Z profilu a v zadní části vozu jsou jisté linie podobné předválečným vozům Grand Prix Mercedes-Benz. Zpředu připomíná spíše agresivně vyhlížející americký hot rod.

Ve voze je také dobová závěsná konstrukce, pevná náprava s příčným listovým odpružením a náprava De Dion s listovými pružinami vzadu.

O pohon vozu se stará novodobá technologie v podobě elektromotoru 120 kW (150 koní), který je poháněn lithium–iontovou baterií o kapacitě 30 kW/h. Prototyp 9 má být stejný jako jeho předci z minulého století. Jeho maximální rychlost končí na hodnotě 170 km/h.

Že by se tento koncept dostal do produkce, je velice nepravděpodobné, protože jeho hlavní účel byl zviditelnit značku a také porozumět několika starým výrobním metodám.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Objev, který hodně překvapil! Jak dlouho provází lidstvo rakovina?

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchou past na vosy a máte od nich celé léto pokoj

Cestování

Na co láká Turecko? Vítězí krásné pláže a příznivé ceny