خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Ford příští rok vyrobí malou sérii vzácných supersportů Ford GT! • Tech / inStory.cz
 

Ford příští rok vyrobí malou sérii vzácných supersportů Ford GT!

Ford GT Heritage edition je připomínkou slavné výhry tohoto vozu v závodě 1967 Le Mans
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
15. srpna 2017 16:32 / Internet
  0   0
Každý Ford GT je při celkové produkci 500 vozů vzácným automobilem. Pokud máte Ford GT v hledáčku a nestačil by vám takový jaký je, tak právě pro vás bude určena speciální edice 2018 Ford GT ’67 Heritage edition.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Červeno bílá barva supersportovního automobilu Ford GT společně s číslem 67 v jeho názvu, odkazují na Ford GT40 MKIV Dana Gurneye a A.J.Foyta, který vyhrál v roce 1967 slavný závod Le Mans. Limitovaná edice Fordu GT nebude mít sice větší výkon, ale dostane nádherný design exteriéru a interiéru včetně unikátní povrchové úpravy kol.

Exteriér vozu je nepřehlédnutelný zejména díky zářivé červenému laku s bílými závodními pruhy přes celou délku vozu, od kapoty až po zadní křídlo. Samozřejmostí jsou také prvky z uhlíkových vláken a velká, dvaceti palcová kola. Ta jsou vyrobena z jednoho kusu tvrzeného hliníku, který je doplněn stříbrnou povrchovou úpravou a černým lemováním.

Vnitřek limitovaného Fordu je tvořen novým koženým obložením s kontrastním švem. V tmavě laděném interiéru pak vynikají prvky z uhlíkových vláknen, kterými je osazen volant, sedadla, otvory klimatizace a také středová konzolka.

„Při vytváření důstojného nástupce Ford GT 2017 Heritage edition jsme kladli velký důraz na odkaz historického vítězství týmu Dan Gurney a A.J. Foyt v závodu 1967 Le Mans,“ uvedl v tiskové zprávě Dave Pericak, ředitel společnosti Ford Performance.

O ceně tohoto vozu se toho zatím moc neví. Známo je pouze to, že série bude limitována a předpokládá se, že do prodeje by se mohl dostat již koncem roku 2018.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Objev, který hodně překvapil! Jak dlouho provází lidstvo rakovina?

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchou past na vosy a máte od nich celé léto pokoj

Cestování

Na co láká Turecko? Vítězí krásné pláže a příznivé ceny