خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Na oběžnou dráhu byl umístěn další americký špionážní satelit • Tech / inStory.cz
 

Na oběžnou dráhu byl umístěn další americký špionážní satelit

Raketa Delta IV se špionážní družicí krátce před startem
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Technologie 
19. ledna 2018 10:25 / Internet
  1   0
Americká vláda nechala vynést další špionážní satelit na oběžnou dráhu. Nosná raketa Delta IV s pozorovací družicí na palubě odstartovala v pátek 12.1. z kalifornské vojenské základny Vandenberg Air Force.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Na oběžnou dráhu kolem Země byla minulý týden v pátek umístěna další americká špionážní družice s názvem NROL-47, jejíž přesná činnost ve vesmíru podléhá utajení. Start byl o několik dnů opožděn díky silnému větru.

Pozorovací družice NROL-47 je součástí celé řady podobných objektů ve vesmíru, které spadají pod správu Amerického průzkumného úřadu (NRO). V roce 2017 nechal americký úřad umístit na oběžnou dráhu tři podobné satelity, které vynesla do vesmíru raketa Atlas V.

Nový špionážní satelit byl dopraven na oběžnou dráhu raketou Delta IV z vojenské základny Vandenberg Air Force. Jednalo se o šestatřicátý start této dvoustupňové rakety, která poprvé vzlétla v roce 2002.

Na rozdíl od satelitu Zuma, jehož mise byla opředena doslova tajemstvím, je účel NROL-47 o trochu více předvídatelný (Čtěte: Americká vláda umístila na oběžnou dráhu záhadné přísně tajné zařízení).Z dostupných informací se například ví, že družice bude obíhat proti směru otáčení Země a že takových družic není mnoho. Odborníci se na základě mnoha různých indicií domnívají, že je nejspíše určena k radarovému průzkumu.

Ve stejném týdnu odstartovala také čínská raketa, která dopravila do vesmíru dvě navigační družice Beidou, které se staly součástí rozsáhlé navigační sítě. 

 

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Ostrovní stát v Pacifiku měl v budoucnu zmizet z povrchu Země. Nová zjištění naznačují opak

Dům a zahrada

Komplementární barvy: Co jsou a jak je využít v designu?

Bydlení

Jak vybrat správný odpadkový koš?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن