خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Policie chce být na silnicích více vidět, koupí další Superby s nejsilnější motorizací • Tech / inStory.cz
 

Policie chce být na silnicích více vidět, koupí další Superby s nejsilnější motorizací

Škoda Superb aktuální generace začne příští rok „pomáhat a chránit“ na dálnicích
 Auto-Moto 
13. listopadu 2017 07:53 / Škoda
  0   2
Není to tak dávno, co policie říkala, že chce být na silnicích více vidět. A právě proto si pořídí 38 neoznačených exemplářů Škody Superb s nejsilnější motorizací v nabídce.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Vzpomínáte na letošní květen, kdy si čeští policisté s velkou slávou přebírali BMW i8? Tehdy ředitel dopravní policie Tomáš Lerch prohlásil, že chce být policie na silnicích více vidět a že do této strategie výrazné BMW skvěle zapadá. Jak hybridní sporťák skončil, to už asi víte. A ta zmiňovaná strategie dopadla zhruba stejně. 

Aktuálně se totiž objevily informace o nákupu 38 exemplářů Škody Superb s nejrychlejší motorizací v nabídce. To znamená přeplňovaný dvoulitr o výkonu 280 koní, pohon všech kol a automatickou převodovku DSG. Policie samotná zatím oficiálně nic neřekla, stejně jako ministerstvo dopravy, informaci ovšem potvrdila automobilka. Půjde o karoserii liftback a auta policejní barvy nedostanou. Jak tato novinka zapadá do snah o to, aby byli policisté více vidět, není tak docela zřejmé. 

Nabízí se námitka, že jde pouze o náhradu za starší šestiválcové Superby předchozí generace, jenže je zde drobný háček. Podle dřívější praxe, a není důvod, aby ji policie měnila, se v podobných případech starší auta nevyřazují, ale jdou „pomáhat a chránit“ někam jinam. Na dálnicích tedy sice budeme vídat nové policejní Superby, ty staré se ale přesunou na silnice nižších tříd. V konečném důsledku to pro řidiče znamená jediné — neoznačených aut bude v terénu více. 

Je bezesporu velmi zajímavé, že policie dlouhodobě tvrdí, jak potřebuje zvyšovat bezpečnost a tudíž potřebuje tato rychlá neoznačená auta, jenže zrovna dálnice jsou podle statistik nejbezpečnější komunikace. A to i přes stále probíhající rozsáhlou modernizaci D1. 

Další podrobnosti přinesou následující týdny. Policie by si měla převzít své nové dálniční stroje příští rok. S financováním pomohli řidiči, protože policie si na podobné nákupy velmi ráda bere finance z takzvaného fondu zábrany škod, kam jde část peněz z povinného ručení. Kromě nákupu nových aut policisté využili v letošním roce tento fond třeba k nákupu 53 kusů laserových měřičů rychlosti za 13 milionů korun. 

Tomáš Novotný | inStory.cz
Témata: policie, bezpečnost, Škoda,
Kam dál?
Test starého Volva. Co vůz vydržel, je téměř neuvěřitelné
Ve Škodovce pracují na kabrioletu. Jaký model to bude?
Jak vybrat autožárovku?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsou užitečné, přitom je všichni nenávidí. Proč?

Dům a zahrada

Dřevité pivoňky budou vaši zahradu krášlit několik desítek let

Bydlení

Umělé dřevo využijete na terase i na chodníku k bazénu